Vitesse dicht bij financiële winst na slepende strijd
Na jaren ploeteren gloort er voor Vitesse eindelijk weer licht aan de financiële horizon. Alles wijst erop dat Vitesse én de Vrienden van Vitesse (waarvan Cor Guijt, Jan Snellenburg en Herman Veenendaal de belangrijkste zijn) aan het langste eind zullen gaan trekken in de slepende strijd voor de rechter tegenover de provincie Gelderland.
Al jaren staan beide partijen lijnrecht tegenover elkaar. Onderwerp van strijd is een belofte die in 2001 door gedeputeerden van de provincie Gelderland werd gedaan over een structurele huurverlaging voor Vitesse van Stadion Gelredome. Deze toezegging was de basis onder een grootschalig reddingsplan dat de Vrienden op dat moment hadden opgezet om de toekomst van de Arnhemse club te waarborgen.
Na de rechtszaak verloren te hebben, wonnen Vitesse en zijn Vrienden in 2008 het hoger beroep, waarna de provincie tegen die eis in cassatie ging. Betrouwbare bronnen weten te melden dat de Hoge Raad binnenkort een beslissende uitspraak gaat doen, in het voordeel van de Vrienden. Uit stukken blijkt namelijk dat de advocaat-generaal een advies heeft doen uitgaan, dat door de Hoge Raad zelden tot nooit naast zich wordt neergelegd.
Conclusie hiervan is dat de provincie miljoenen schadevergoeding zal moeten overmaken aan Vitesse en zijnvrienden, die samen optrekken in deze zaak. Hoeveel miljoen euro er zal moeten worden vergoed is nog onduidelijk. Bovendien moet naar de verdeelsleutel worden gekeken. Zeker is echter dat deze naderende uitspraak de financiële situatie van de club Vitesse sterk ten goede komt.
