Bij Heerenveen en VVV spookt het onder de lat
Dat een keeper per seizoen 34 keer onder de lat plaatsneemt is tegenwoordig lang niet vanzelfsprekend. Slechts bij NAC Breda, NEC en PSV deed de doelman dit seizoen alle 2340 minuten mee. In Heerenveen en Venlo rust een vloek op de beschikbaarheid van denummer 1.Vooral bij SC Heerenveen is het armoe troef. De beoogde eerste doelman Kenny Steppe kwam dit seizoen, buiten het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ, helemaal niet in actie. Zijn stand-ins Brian Vandenbussche (foto) en Martin Lejsal zijn eveneens geblesseerd. Omdat alleen de negentienjarige Diederik Bangma nog beschikbaar was, haalde interim-trainer Jan Everse de gestopte Henk Timmer over om zijn handschoenen uit het vet te halen.
Bij VVV is het al niet anders. Dennis Gentenaar werd aangetrokken als het ervaren slot op de deur maar de Nijmegenaar scheurde tijdens zijn zevende competitieoptreden de kruisband in zijn linkerknie. Trainer Jan van Dijk deed nadien een beroep op liefst drie verschillende keepers: Kevin Begois, Ruud Boffin en Robert Böhm.
Vijftien van de achttien clubs in de Eredivisie gebruikten al twee of meer keepers. In de meeste gevallen was de eerste keus slechts voor een korte periode afwezig. Gábor Babos (NEC), Andreas Isaksson (PSV) en Jelle ten Rouwelaar (NAC Breda) maakten alle 26 wedstrijden van begin tot einde mee.
Sander Boschker (FC Twente) en Piet Velthuizen (Vitesse) stonden ook 26 keer in de basisopstelling. Boschker moest zich op
7 februari tegen Ajax echter laten vervangen door Cees Paauwe. Velthuizen stond twee keer tijdens een wedstrijd zijn plaats af aan Eloy Room.* De totalen kunnen boven de 26 duels uitkomen, omdat er tijdenséén wedstrijd twee keepers onder de lat stonden
